Zvýšený predaj štvorkoliek znamená, že výrobcovia sa predháňajú v tom, aby k týmto strojom vyrábali stále viac a viac príslušenstva. Štvorkolky sú pre ich majiteľov ako členovia rodiny, a preto sa snažia na štvorkolke neustále niečo vylepšovať. Spomedzi stoviek druhov príslušenstva sa ťažko vyberá. Iste vám príde vhod 5 nápadov pre vylepšenia vašej štvorkolky.

1. LED svetelné lišty

Štvorkolky majú dostatočne silné svetlomety, ale počas jazdy v tmavom lese alebo po zotmení sa vám zídu svetlá doplnkové. Nehovoriac o tom, že vysvietená štvorkolka vyzerá naozaj perfektne. Pridanie lišty k prednej časti štvorkolky dokáže zmeniť jazdu na svetelnú show. Inštalácia svetelných líšt so sebou prináša ešte jeden benefit. Budete lepšie videní, čo je jednou zo zásad bezpečnej jazdy.

2. Nakladacia korba alebo vozík

Ak nevlastníte nakladaciu štvorkolku, len ťažko uveziete s týmto strojom akýkoľvek náklad. Využiť všetky možnosti štvorkolky vyžaduje investíciu. Napríklad do nakladacej korby či vozíka. Vďaka tomuto jednoduchému príslušenstvu odveziete rôzny náklad a zmeníte aj športovú štvorkolku na pracanta. Odporúčame ku korbe dokúpiť sieťky, ktoré náklad zastabilizujú.

3. Chladnička

Počas jazdy v lete jazdci na štvorkolkách strácajú pojem o čase. Zrazu zistíte, že ubehlo niekoľko hodín, ste ďaleko od domova a dostavil sa hlad či smäd. V takejto situácii oceníte prenosnú kompaktnú chladničku. Chladničky sa v štvorkolkách montujú do batožinového priestoru. Stratíte síce miesto na uschovanie drobností, ale za pocit pri pití chladeného nápoja to stojí.

4. Vyťahovacie navijaky

Niektoré modely štvorkoliek majú navijaky inštalované už od výrobcu. V prípade, že vaša štvorkolka takýto navijak nemá, jeden si kúpte. Navijak sa napája na zadnú časť korby. Počas off road jazdy sa veľmi ľahko stane, že zapadnete do potoka alebo do bahnistej priekopy. V tomto momente stačí navijak pripevniť k najbližšiemu pevnému bodu, zväčša k stromu, a aktivovať systém navíjania. Navijak pomôže aj pri vyťahovaní nákladu alebo pri čistení príjazdovej cesty od popadaných konárov.

5. Malé, veľké drobnosti

Štvorkolky a dynamická hudba je vskutku dokonalé spojenie. Dokúpiť špičkový audio systém stojí za všetky peniaze sveta. Veď aj trojkolky reproduktory majú, tak prečo by ich nemohli mať štvorkolky? Ak sa chystáte štvorkolku previesť do zahraničia alebo do vzdialenejších miest, budú sa vám hodiť nájazdové rampy. Z drobného príslušenstva k štvorkolkám musíme spomenúť aspoň nabíjačku a držiak na telefón.