Nízke náklady na údržbu a vysoká odolnosť v posledných rokoch zvýšili popularitu tohto materiálu. So zvyšujúcim dopytom sa zvýšil aj počet firiem, ktoré ponúkajú riešenia s hliníkovými oknami. Pred výberom sa však treba uistiť, že finálny produkt má vlastnosti, ktoré sú popísané nižšie.

  1. Ponúkajú flexibilitu v dizajne

Hoci boli tradične využité v komerčných budovách, pekná estetika hliníkových okien z nich urobila preferovanú voľbu aj pre niektorých majiteľov nehnuteľností. Rám môže mať akúkoľvek farbu a niektoré dokonca môžu mať rozdielne farby na vnútorných plochách a iný odtieň na vonkajšej strane.

  1. Majú nízke náklady na údržbu 

Toto je jedna zo základných vlastností, ktoré hliníkové okná ponúkajú. Materiál je odolný voči korózii a počasie naňho nemá žiadny vplyv. Produkt môže byť ponechaný v dokončenej kondícii, alebo sa môže premaľovať.

  1. Sú cenovo dostupné

Pokiaľ nákup nehnuteľnosti už ukrojil väčšinu z vášho rozpočtu a nechcete preplatiť, tak je tento materiál pre vás vhodnejšia voľba. Kov je najdostupnejší zo všetkých rámov.

  1. Sú recyklovateľné 

Hliník obsahuje najvyššiu úroveň recyklovania zo všetkých kovov a je environmentálne udržateľný. Tento kov môže byť recyklovaný s použitím iba 5 % energie, ktorá sa použila pri jeho vytvorení. Má teda niekoľko znakov udržateľnosti.

  1. Má odolnosť voči vonkajším prvkom

Akonáhle sú hliníkové okná nasadené na svojom mieste, uistíte sa o ich schopnosti trvanlivosti. Majú totiž životnosť 20 až 30 rokov. Tým, že sú odolné voči vonkajším prvkom sa ľahko nepokazia, alebo nezdeformujú.

  1. Viacero možností dokončenia

Každý túži, aby si navrhol hliníkové dvere a okná podľa svojho vlastnej potreby. Hliníkové dvere taktiež ponúkajú viacero možností úprav:

  • práškové lakovanie – poskytuje atraktívny povrch pre rámy, ktoré nevyžadujú prelakovanie.
  • eloxovanie – okrem ponuky rôznych farebných možností zvyšuje odolnosť proti korózii.

S toľkými spoločnosťami, ktoré ponúkajú hliníkové vchodové dvere a okná, si buďte istý, že vyberiete kvalitného dodávateľa. Spoločným znakom je dobrá reputácia, poskytovanie vysoko kvalitných produktov a služby na mieru pre potreby zákazníka.