Existuje odborná škola na profesiu montážnik okien a dverí ?

Nájsť v dnešnej dobe človeka, ktorý vie spraviť svoju prácu zodpovedne a stopercentne, môže byť niekedy riadny problém. Najmä, ak ide o prácu fyzickú, ktorá si vyžaduje spoľahlivosť a disciplínu, v opačnom prípade bude odvedená práca nekompletná či chybná. Aby ste spoznali takého montážnika, mali by ste si všímať jeho kvalifikáciu, skúsenosti či referencie, ktoré sa dozviete od ostatných zákazníkov. Montážnik, ktorý je skutočne profesionálom, väčšinou absolvuje odbornú školu, kde sa naučí základy inštalácie, vrátane odstránenia porúch. Nie je však podmienkou, že človek, ktorý pracuje v oblasti inštalácie okien a dverí, musí absolvovať odbornú školu, keďže mnoho skúsených pracovníkov sa naučilo všetky tieto činnosti v priebehu života.

Certifikát, povolenie či diplom

Úlohou montážnika je nielen inštalácia okien a dverí, ale taktiež správne nastavenie krídel a zameranie okien, aby sa nemusel otvor zväčšovať, resp. zmenšovať. Poctiví montážnici vám vedia poradiť ako postupovať s následnou údržbou nainštalovaného výrobku, čiže aj vďaka pravidelnej starostlivosti môžete zvýšiť jeho životnosť. Našim cieľom je výhodne nakúpiť niečo, čo nám bude slúžiť po mnoho rokov, no bez dôkladne vykonanej inštalácie a starostlivosti to určite nepôjde. Preto oslovte odborníkov, ktorí presne vedia, čo robia! Vďaka tomu sa vyhnete všetkým nepríjemnostiam, ktoré by vás mohli skôr či neskôr stretnúť – prefukovanie z okien z dôvodu nesprávne uskutočneného tesnenia, nesprávne nastavené kovanie … Správny montážnik by mal mať certifikát, povolenie, technické osvedčenie či montážny diplom! Ide teda o rôzne osvedčenia, ktoré dosiahol nielen počas školy, ale aj počas života a praxe, čiže aj na prvý pohľad „obyčajné papiere“ vám môžu pomôcť, či mu dať prednosť alebo sa radšej „poobzerať“ po niekom inom.

Autorské právo: kadmy / 123RF Reklamní fotografie

Zverejnil |2018-02-13T13:21:16+00:00október 11th, 2016|Nezaradené|Komentáre vypnuté na Existuje odborná škola na profesiu montážnik okien a dverí ?