Sú ľudia (teda predovšetkým muži, ale samozrejme, že sa nájdu aj ženy), ktorí sú rodení inštalatéri, stavitelia a zvládnu každú údržbársku prácu. Nainštalujú záchod, vymenia vodovodnú batériu, ale nezastaví ich ani také prevíjanie elektromotorov. Technickí majstri pre ktorých nie je problém, ak sa im pokazí prúdový chránič, pretože presne vedia, čo s tým.

A potom sú ľudia, ktorí sú radi, keď vymenia žiarovku a ak sa samy vrhnú na taký projekt ako je pokladanie plávajúcej podlahy, určite na to budú potrebovať aspoň pár základných inštrukcií. Presne pre nich je tento článok:

Pár rád, ktoré sa vám budú hodiť pri pokladaní plávajúcej podlahy

Plávajúca podlaha je veľmi obľúbená a nájdete ju veľkom počte domácností. Chystáte sa jej inštaláciu aj vy? Nasledujúce tipy vám môžu pomôcť:

1.       Plávajúcu podlahu môžete nainštalovať na akýkoľvek podklad

Inštalácia plávajúcej podlahy je ten najrýchlejší spôsob ako získať drevenú podlahu. Je to vďaka tomu, že sa na rozdiel od tradičného spôsobu drevených parkiet nepribíja, ale dosky sa do seba špeciálne zacvakávajú. Čas vám ušetrí aj to, že sa nemusíte zbavovať predošlého materiálu, plávajúcu podlahu môžete položiť na betón, preglejku, vinylové dosky alebo dokonca aj na keramické dlaždice.

2.       Keď drevo tak technická podlaha

V základe máte na výber z viacerých typov plávajúcej podlahy. Ide predovšetkým o rôzne druhy laminátu alebo dreva. Ak by ste chceli drevenú podlahu, možno vás prekvapí, že vám neodporučíme masív ale technickú podlahu. Tá je vyrobená z drevenej dýhy nalepenej na vrstvy borovicového dreva. Vyzerá ako drevo, je veľmi stabilná, ale jej povrch je stabilnejší.

3.       Pred inštaláciou si rozmyslite toto

Pozrite sa na vizuál miestnosti a rozhodnite sa akým smerom položíte podlahu. Viesť podlahu rovnobežne s najdlhšou stenou je najtradičnejší spôsob, ktorý väčšinou vyzerá najlepšie. Ale vždy je to individuálne rozhodnutie.

4.       Na toto priamo pri inštalácii nezabudnite

Podlaha sa pokladá na tenkú penovú fóliu. Je to izolačná vrstva, ktorá zároveň poskytuje odpruženie a tlmí zvuk. Dosky sa postupne klik-klak systémom zacvaknú a vytvoria podlahu, ktorá pláva – voľne sa pohybuje. Preto je dôležité nechať medzi podlahou a obvodom miestnosti dostatočnú medzeru na to, aby sa podlaha mala, kde rozšíriť. Podlahu pri stene zakončíte vhodnou lištou. Nezabudnite pribiť lištu k stene, nie k podlahe. Je to práve kvôli tomu, aby sa podlaha mala kde pohybovať.