Najstresujúcejšie povolania. Títo pracovníci sú najvyťaženejší!

Sťažujete sa neustále na svoju prácu? Zdá sa Vám, že toho máte naozaj veľa a ste v permanentnom strese? Ak nepracujete v niektorom z nasledujúcich povolaní, veľmi sa neponosujte. Títo pracovníci to totiž majú podľa mnohých prieskumov naozaj ťažké.

  1. Vojak

Jasné, že v čase mieru a pokoja pracovník vojska žiadne stresy neprežíva. Alebo predsa len? To čakanie, či sa opäť niečo nestane a či nebude povolaný do aktívnej služby. Byť vojakom proste určite nie je jednoduché. Nasadzovanie vlastného života teda právom patrí na vrchol rebríčka najstresujúcejších povolaní. To platí tak pre radových vojakov, ako aj vojenských funkcionárov.

  1. Pracovník záchranných zložiek

Sem môžeme zaradiť tak hasičov, ako aj policajtov, či záchranárov. Tí, rovnako ako vojaci, často nasadzujú svoje vlastné životy pre záchranu iných. Mnohé štatistiky ukazujú, že práve pri výkone týchto povolaní ročne padnú mnohé životy pracovníkov záchranných zložiek. Okrem toho sú na policajtov, hasičov a záchranárov neustále kladené aj vysoké nároky, čo sa týka fyzickej a psychickej kondície.

  1. Piloti

Viete si predstaviť, že by ste boli zodpovedný za životy niekoľko desiatok ľudí, a to vo výške niekoľkých kilometrov nad zemou? Stresujúce, však? Asi takto nejako sa cítia piloti. Jednoduché to však nemá žiadny pracovník aerolínií, ktorý sa ocitne vo vzduchu a musí riešiť často ťažké situácie s problémovými pasažiermi. Niečo podobné sa však dá povedať aj o vodičoch autobusov, električiek, ale aj ďalších hromadných dopravných prostriedkov. Podobne je to však napríklad aj s taxikármi. Pretože taxikár nikdy nevie, kto do jeho auta nastúpi.

  1. Vrcholový manažment podnikov

Vrcholoví manažéri, ktorí stoja na čele rôznych podnikov a firiem, to naozaj veľakrát nemajú jednoduché. Sú na očiach nielen verejnosti, ale sú tiež zodpovední za to, aby firma fungovala, ako má. Často aj za cenu osobného života.

  1. Reportéri a novinári

Pravdaže, reč nie je o novinároch, ktorí prinášajú reportáže o zranených mačiatkach. Hovoríme o skutočných novinároch, ktorí prinášajú správy z vojnových konfliktov, či rôznych katastrof.

Našli ste sa v niektorom z týchto povolaní? Alebo si myslíte, že to Vaše je naozaj stresujúcejšie?

 

Autorské právo: william87 / 123RF Reklamní fotografie

Zverejnil |2018-02-25T19:32:31+00:00september 14th, 2016|Nezaradené|Komentáre vypnuté na Najstresujúcejšie povolania. Títo pracovníci sú najvyťaženejší!