Náradie, ktoré musíte mať v rodinnom dome

Bývanie v rodinnom dome so sebou prináša naozaj množstvo výhod. Viac súkromia, viac miesta, viac zábavy pre deti. No prináša so sebou aj množstvo povinností. Najmä domáci majstri sa pri práci okolo domu občas poriadne „zapotia“. A chýbať im nesmie aj náradie, ktoré budú určite potrebovať.

Čo musíte mať v záhrade

Práca v záhrade je pre niekoho relax, pre iného zas nutné zlo. Ak však máte tých správnych pomocníkov, práca vám pôjde od ruky. Chystáte sa sadiť zeleninu? Záhradu si najprv musíte pripraviť, ideálne už na jeseň. Ak nemáte k dispozícii traktor, ktorý vám zem poorie, musíte si pomôcť ručne, za pomoci rýľa. Nevyhnutnosťou je pre vás aj kvalitná motyka. Na okopávanie priesad je ideálna špicatá motyka, s ktorou sa buriny zbavíte raz dva.

Na jeseň sa zas poriadne zapotíte pri hrabaní lístia. Niekto to rieši tak, že si zaobstará fúkač alebo vysávač lístia. Ak však máte veľký sad s množstvom ovocných stromov, potrebovať budete aj hrable. Vybrať si môžete plastové alebo kovové hrable. Pri kúpe siahnite po širších hrabliach, ktoré majú väčší záber. Pri starostlivosti o ovocné stromy však musíte rátať aj s tým, že je potrebné ich pravidelne orezávať. Na tento účel budete potrebovať záhradkárske nožnice a kvalitnú pílku na drevo. Správne orezané ovocné stromy sú základom dobrej úrody. Ak neviete, ako na to, aspoň zo začiatku si na pomoc prizvite odborníka.

Práca okolo domu

Plánujete vykurovať drevom? Má to veľa výhod. Okrem šetrenia za plyn je výhodou aj príjemná atmosféra, ktorú krb dokáže vytvoriť. Rátajte však s prácou navyše. Drevo je potrebné pripraviť a tak budete určite potrebovať kvalitnú sekeru. Nezabudnite drevo dobre uskladniť, aby sa poriadne presušilo a bolo vhodné na vykurovanie.

Žiadny rodinný dom sa nezaobíde bez poriadnej metly. Je predsa potrebné udržiavať poriadok nielen v domácnosti, ale aj na dvore, či na terase. A aby sa vám okolo domu pracovalo naozaj pohodlne, zaobstarajte si aj vhodné pracovné oblečenie  a rukavice.

 

Zverejnil |2018-06-18T20:19:13+00:00jún 18th, 2018|Nezaradené|Komentáre vypnuté na Náradie, ktoré musíte mať v rodinnom dome